Különleges edények
Ebben a fejezetben olyan rozsdamentes edényeket kínálunk amit nem mindennap használunk, ezek különleges edények amiket gyakran egyetlen funkció ellátására gyártanak.
Ilyenek például a duplafalú tejforraló edények, fazekak leeresztőcsappal, kagyló főzőedények és halfőző edény.
Hasonlóan egyetlen célra készülnek a spárgafőző edények és a rozsdamentes acélból készült pároló betétek. Hasonló párolók is elérhetők de bambuszból 15 cm-től 20 cm-ig.
Itt találhatók az alumíniumból készült fazekat és csontfőző betéteket 32 cm-től 45 cm-ig.
De ebben a fejezetben találhatók a két darabból álló duplafalu edények 5 L-től 15 L-ig.
Itt érhetők el a tésztafőző betétek mellett a vajmelegítők és a tejforraló bögrék is.
Alumínium öntött edény TiO2 kerámia tapadásmentes bevonattal, fedővel 4 L
Alumínium öntött mélyedény, TiO2 kerámia tapadásmentes bevonattal, fedővel 9 L
A flambírozást édességek és húsok tálalásakor alkalmazhatjuk. A lángoló szesz különleges ízt kölcsönöz az ételnek és szép látványt nyújt. Valamennyi serpenyőben készült étel flambírozható. A flambírozáshoz legalább 40%-os alkoholt használjunk. Lehet vodka, rum, whisky, konyak stb. A húsételekre semleges szeszt öntsünk, az édesekre elsősorban rumot, konyakot. Az ételen soha se gyújtsuk meg az alkoholt, gyufát pedig végképp ne használjunk, mert kellemetlen szaga lesz az ételnek! Alapszabály az is, hogy csak forró ételre öntsük az alkoholt és mindig felforrósítva. Ha nyílt tűzön, serpenyőben flambírozunk, akkor az alkoholt a forró ételre öntsük, s azzal együtt hevítsük fel. A serpenyőt döntsük meg, hogy a láng belekapjon az alkoholgőzbe. Ha viszont az asztalnál, tányéron flambírozunk, a szeszt egy merőkanálba töltsük, majd felhevítés után meggyújtva öntsük rá az ételre. Ha készételre öntünk alkoholt, előtte gyújtsuk meg, lángolva tálaljuk.